Dijital-Reklam-Ajansı-Nedir-1.0

Dijital Reklam Ajansı Nedir?

Dijital reklam ajansı, sizin mevcut işlerinizin hacminin artmasında rol oynar. Bunu yaparken de internetteki varlığınızın kurumsal bütünlüğünü sağlar. Bu teorik açıklamadansa işleri biraz da pratiğe dökelim mi?

Dijital Dünya Nedir, Dijitalleşme Nedir?

Bir cep telefonunuz var değil mi? Eh, haliyle bu cep telefonunuzun bir internet bağlantısı da var. Her ne kadar “yok ben çok dolanmıyorum internette, en fazla işim gereği kullanırım” diyenler olabilir. Ama biliyoruz ki hepimiz biraz bu internete ve sunduklarına bağımlıyız. Ama bir yandan da internetin; canımız sıkıldığında biraz kim neler yapmış diye bakmaktan, birini beklerken iki üç tur oyun oynamaktan çok daha fazlasının olduğunu da gayet iyi biliyoruz.

Bazen haberleri okumak için, yoğun olunan zamanlarda alışveriş ihtiyaçlarımızı hızlıca halledebilmek için, hatta eve kadar taşıyamayacağımız marketten alınacaklar listesi için… Peki bunu tüm dünya olarak yaptığımızın da farkında mıyız? Bugün İzmir’deki bir iş insanı da bu sitelere giriyor, İstanbul’daki bir öğrenci de. Artvin’deki bir memur da, Konya’daki ev hanımı da. Daha da geniş açıyla bakalım; Türkiye’deki biri de Amerika’daki biri de otel rezervasyonunu aynı siteden yapıyor. İtalya’daki biri de İngiltere’deki biri de alışverişini aynı uygulamadan yapıyor.

Görüyoruz ki internet ve dolayısıyla dijitalleşme, aslında bize dünya üzerinde çoğu insanla aynı pencereye bakma imkanı sağlıyor. Bu da onlara çok kolay ulaşmak imkanı veriyor. Aslında tam da bu noktada dijital reklam ajansı sizin eliniz, ayağınız, gözünüz, kulağınız oluyor.

Neden Dijital Reklama İhtiyacım Var?

Başka bir senaryoyla bakalım şimdi de. Bir oteliniz var ve gazeteye ilan verdiniz. Bu gazeteyi kimler aldı? Kimler gazeteyi okurken ilanınızı inceledi? Kimler ilanınızı aklında tuttu ve tekrar açıp baktı? Bunları hepsi sizin için çok bilinmezli bir denklem halini alır. Ayrıca gazeteye ilan verirken “Bu ilanı sadece İstanbul’da yaşayan beyaz yakalılara göster.” diyemezsiniz. Dijitalin en güzel yanlarından biri de size bunu sunmasıdır. Google üzerinden bir reklam verip; 23-45 yaş aralığındaki, İstanbul’da yaşayan, beyaz yakalı olan, x telefon markasını kullanan kişilere göster diyebilirsiniz. Bitti mi? Hayır. X Otel’in sayfasına giren kişilere günde 2 kere bu reklamı göster de diyebilirsiniz. Hala bitmedi. Reklamı sadece akşam 6’dan sonra göster bile diyebilirsiniz.

Üstelik hedef kitlenize göstermek istediğiniz reklamın kaç kişi tarafından, yoğunluklu olarak hangi saatlerde ve günlerde, en çok hangi yaşlara gösterildiğini ve bir bakanın tekrar bakıp bakmadığını da öğrenebilirsiniz. Hatta ve hatta web sitenize giren kişinin sitenizde ne kadar kaldığını da. Hatta ve hatta nerelere baktığını, hangi butonlara tıkladığını bile öğrenebilirsiniz.

Dijital Reklam Ajansının Faydası Nedir?

Hadi en başa dönelim. Dijital reklam ajansı; dijital ajans, reklam ajansı, dijital medya ajansı, dijital pazarlama ajansı… Bunların hepsi özünde aslında aynı kapıya çıkar. Önemli olan size neler sunduğudur. Reklam ajansları size reklam bütçenizi optimal kullanma faydası sağlar. Bunun yanı sıra olarak da kullanıcıların hizmet ya da ürününüzü tercih etmesine zemin hazırlayacaktır. Ayrıca güven duymalarını sağlayacak bir web sitesi ve sosyal medya imkanı da sunar. Her gün daha fazla dijitale doğru yüzünü çeviren bir dünyada; dijitalleşmeye kapı açmamak demek geride kalmak demektir. 

Rakiplerin sürekli arttığı, ekonominin değişken olduğu ve her şeyin internetten halledilebilir hale geldiği bi’ düzen mevcut artık. Bu düzende, işlerinizin gidişatını değiştirmenin en kesin çözüm yolunun dijital reklam ajansından geçtiğini unutmayın. Çünkü unutmayın ki bu anlattıklarımızı tüm dünya basit ya da profesyonel de olsa bir şekilde yapıyor. Önemli olan bu pazarda; herkesin yaptığından sıyrılmak. Farklı olan olmak yani onca yuvarlak domateslerin arasında küp domates olmak! Küp Domates ile küp domates olmaya hazırsanız bizimle iletişime geçin ki değişen ve gelişen bu dünyada salça olmayın 😉

Comments are closed.